21 marca 2023

Ramy instytucjonalne UE – czy potrzebne są zmiany? Zapraszamy na seminarium!

Spotykamy się już w czwartek, 23 marca, godz. 17:00 w Centrum Konferencyjnym Wilcza w Warszawie. W dyskusji wezmą udział Jan Truszczyński (Konferencja Ambasadorów RP) oraz Łukasz Lipiński (Polityka.pl).

10 marca 2023

Akademia Europejska – ruszyła rekrutacja!

Akademia to bezpłatny kurs online, którego celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, szczególnie w kontekście dynamicznych zmian, które zachodzą w związku z toczącą się wojną i innymi globalnymi wyzwaniami.

7 marca 2023

Wolontariat na południu Francji

“Wolontariat to poszukiwanie siebie, tego, co chce się w życiu robić i tego, czego się nie chce. To poszukiwanie, w które wliczone są błędy, popełnione przeze mnie i innych – świadomie lub nie. I jest to najcenniejszy element tego wyjazdu”. Przeczytajcie jak wyglądał wolontariat Franka, który w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności spędził pół roku we […]

28 lutego 2023

Ukraina – kandydat do Unii Europejskiej. Stan obecny i perspektywy – zapraszamy na seminarium online!

7 marca, godz. 17:30 - zarezerwujcie tę datę! Zapraszamy na spotkanie online "Ukraina – kandydat do Unii Europejskiej. Stan obecny i perspektywy", które organizujemy wraz z Konferencją Ambasadorów RP.

28 lutego 2023

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych.

28 lutego 2023

SKE – z Portugalii do całej UE (i nie tylko)

Wartości europejskie, objaśnianie działań i struktur UE, szerzenie równości, wolności, poszanowania praw i godności każdego człowieka - tak działają Szkolne Kluby Europejskie.

20 lutego 2023

ZAKOPANE czy SŁOWACJA? Nie zrobimy z Wysokich Tatr drugiego Zakopanego.

Nie zrobimy z Wysokich Tatr drugiego Zakopanego – sugeruje nowy burmistrz miasta Vysoké Tatry - Jozef Štefaňák. Tymczasem w Polsce przez media przetacza się fala komentarzy o nieznośności Zakopanego...

7 lutego 2023

Czy Twoja szkoła lub Szkolny Klub Europejski jest już w naszej bazie?

Jeśli chcesz dostawać informacje o szkoleniach, wyjazdach i możliwych działaniach dla młodzieży, nauczycielek i nauczycieli - dołącz do naszej bazy!

26 stycznia 2023

Scenariusze dla szkół – lekcje europejskie

Odpowiadając na potrzeby wzmocnienia edukacji europejskiej w szkołach, przygotowaliśmy scenariusze lekcji europejskich, nt.: zmian klimatycznych,  inflacji,  wojny Rosji z Ukrainą, polaryzacji,  migracji,  pandemii.

16 stycznia 2023

Słowacka lekcja dla Polski

Podarta dymisja, urwany kabel i minister na urlopie. Słowacka lekcja dla Polski.