RECLAIM I European Role Models. Resilient Women in Digital Space
Cyberodporność, cybersolidarność. Unia europejska tworzy ramy Prawne cyfrowego bezpieczeństwa
Najnowsza publikacja autorstwa Marcina Święcickiego zawiera 35 pytań, które obecne są w debacie publicznej i w prosty, a zarazem merytoryczny sposób udziela na nie rzetelnych odpowiedzi.
Ukraina w 2030 roku w Unii Europejskiej to bardzo ambitny cel, ale jego osiągnięcie nie jest całkowicie wykluczone. To główny wniosek z najnowszego raportu Fundacji Schumana i Fundacji Adenauera pt. „Ukraina jako państwo kandydujące do UE”.
Ukraine as a Candidate for the Accession  to the European Union - RAPORT
BREXIT. Jaki rachunek już zapłaciło Zjednoczone Królestwo?
Europolis 2022 - Migranci w Polsce
Poznajcie nasz nowy podręcznik edukacji europejskiej! Mamy nadzieję, że będzie on źródłem inspiracji do ciekawych zajęć szkolnych oraz pozaszkolnych.
Zapraszamy do lektury pełnej wersji publikacji naukowej
1400 PLN mniej zarabiałby przeciętny Polak, gdyby w 2004 roku Polska nie weszła do Unii Europejskiej . Minimalne wynagrodzenie byłoby niższe o 800 PLN brutto od obecnego. Nasze dochody, realnie niższe o 25-30%, Opublikowaliśmy raport
Fake newsy, post prawda, fakty alternatywne, dezinformacja – to zjawiska groźne dla demokracji. Dlaczego rozprzestrzeniają się znacznie szybciej i docierają dalej niż prawdziwe informacje? Zapraszamy do zapoznania się z  naszą nową publikacją!
Europolis 2021. Raport
Jak fundusze polityki spójności wzmacniają wartości unijne w Polsce
Samorządowcy, wspierajcie organizacje społeczne!
Czego najbardziej obawiają się polskie miasta, na co przygotowują się samorządowcy? Zapraszamy do zapoznania się z treścią najnowszego raportu 
Siła państw członkowskich Unii Europejskiej
Które polskie miasta najbardziej przyciągają młodych mieszkańców? Zapraszamy do lektury raportu o przyjazności miast na prawach powiatu dla tej grupy mieszkańców.
Inclusive and powerful local youth councils
“Rozszerzona w różnorodności. Proces rozszerzenia Unii Europejskiej i jego perspektywy”
Raport “Brexit. Gdy wszyscy przegrywają”
Re-connecting Europe TOOL KIT
Raport
Raport
Europolis 2018. Miasta obywatelskie
Europolis 2017. Bezpieczne i otwarte miasta
Europolis 2016. Zrównoważony rozwój miast
Co dalej z euro? Raport Fundacji Schumana
Europolis 2016. Zrównoważony rozwój miast.
Europolis 2017. Bezpieczne i otwarte miasta.
Europolis 2015. Miasta uczące się
Tekst pochodzi z książki: Ojcowie współczesnej Europy; Warszawa 1993

Robert Schuman urodził się 29 czerwca 1886 roku, zmarł 4 września roku 1963. Jego ojciec - Lotaryńczyk i Francuz, ożeniony z Luksemburką - przeniósł się do Wielkiego Księstwa po przyłączeniu Lotaryngii do Rzeszy. Zatrzymał jednak - otrzymane wbrew woli - obywatelstwo niemieckie, aby zachować związek z krajem rodzinnym.
Luksemburczyk z urodzenia, wykształcony w Niemczech, rzymski katolik z przekonania i Francuz z serca – mawiał o sobie Robert Schuman. Robert Schuman urodził się 29 czerwca 1886 roku w Clausen w Wielkim Księstwie Luksemburga skąd pochodziła jego matka (...)
Robert Schuman – francuski polityk, premier Francji, minister spraw zagranicznych. To najczęściej pojawia się przy nazwisku „ojca zjednoczonej Europy”. Wiadomo, że to on wymyślił Wspólnotę Węgla i Stali, która stała się zaczątkiem dzisiejszych struktur europejskich. Natomiast niemal całkowicie umyka z pola jego biografii wykształcenie i zawód wykonywany przez długie lata.
To święty człowiek – powtarzał zaprzyjaźniony z nim Konrad Adenauer. Robert Schuman był głęboko wierzącym katolikiem. Po wielu dramatach, jakie przeżyła jego rodzina, chciał zostać księdzem. Przyjaciele jednak odradzali mu, twierdząc, że „święci XX wieku noszą świeckie ubrania i dlatego świat potrzebuje zaangażowanych świeckich”. Był nim jako minister finansów, premier, minister spraw zagranicznych i przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Według Schumana „wartość Europy to Europa wartości”.