Jesteśmy organizacją non-profit, wszystkie przychody przeznaczamy na realizację celów statutowych. Każda, nawet najmniejsza wpłata jest dla nas ważna i pomaga nam realizować naszą misję.

 

Obecnie ważnym źródłem finansowania naszych działań są środki z projektów zewnętrznych, np. z programów Europa dla Obywateli, Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności. Jednakże nie pokrywa to wszystkich koniecznych kosztów, nie zapewnia nam stabilności i całkowitej niezależności działania – do tego potrzebujemy Twojego wsparcia.

Od ponad 30 lat mobilizujemy obywateli do angażowania się w proces jednoczenia Europy. Jesteśmy przekonani, że bezpieczna, solidarna, innowacyjna, demokratyczna i prospołeczna Europa, to stabilna, nowoczesna, praworządna i rozwijająca swój potencjał Polska. Wierzymy, że Europa to nasz najlepszy wybór. Wesprzyj nasze działania i dołóż się do budowania wspólnej Europy!

Przekaż Fundacji Schumana 1,5% na walkę z dezinformacją – nasz KRS 0000023615.

Dochody z 1,5% pozyskane w 2024 roku przeznaczymy na programy przeciwdziałające dezinformacji.

Fake newsy to obecnie jedno z największych zagrożeń dla demokracji w Europie. Część z nich jest inspirowana przez Rosję i ma na celu wpływanie na wyniki wyborów w poszczególnych państwach oraz osłabienie całej Unii Europejskiej.

 

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli prowadzić następujące działania:

  • Weryfikacja nieprawdziwych informacji, które rozchodzą się w mediach społecznościowych. Nasz zespół fact-checkerów wyłapuje ważne informacje wymagające sprostowania, szczególnie w obszarze dot. Unii Europejskiej – ale nie tylko. Efekty naszych prac są dystrybuowane m.in. za pomocą strony Wojownicy Klawiatury oraz social mediów.

 

  • Spotkania dla młodzieży na terenie całej Polski, podczas których uczulamy na sprawy związane z dezinformacją. Wielu uczestników tych spotkań po raz pierwszy ma okazję zobaczyć na konkretnych przykładach w jaki sposób mogą być manipulowani w sieci. Uczymy także jak nie dać się łatwo oszukać. W 2023 roku zorganizowaliśmy kilkadziesiąt takich spotkań i chcielibyśmy zwiększyć ich liczbę – widzimy, że jest na nie zapotrzebowanie!

 

  • Szkolenia dla edukatorów, dziennikarzy, seniorów i innych grup. Podczas tych spotkań pokazujemy konkretne, ogólnodostępne w Internecie wiarygodne narzędzia, za pomocą których łatwiej zweryfikować prawdziwość pojawiających się w sieci newsów, zdjęć czy profili.

 

Wszystkich, dla których ważne jest wzmocnienie demokracji w Polsce i w Europie zachęcamy do przekazania 1,5% na nasze działania przeciwdziałające dezinformacji.

Powyższe działania prowadzimy wspólnie z Partnerem – Fundacją Centrum im. Prof. Bronisława Geremka.

Przelew błyskawiczny

Przelew tradycyjny

Polska Fundacja im. Roberta Schumana

83 2490 0005 0000 4600 9042 5533
Alior Bank S.A.

Al. Jerozolimskie 37 lok.5
00-540 Warszawa

Przelew z zagranicy (konto w euro)

Polska Fundacja im. Roberta Schumana

BIC (SWIFT): ALBPPLPW
PL 20 2490 0005 0000 4600 8095 4811
Alior Bank S.A.

Al. Jerozolimskie 37 lok.5
00-540 Warszawa, Poland

Zapoznaj się z naszym Regulaminem Darowizn.

Jeżeli robisz zakupy w internecie, nieważne czy są to buty, elektronika, kosmetyki czy książki, możesz nas bezpłatnie wspierać. Z każdego Twojego zakupu średnio 2,5% jego wartości trafi do naszej organizacji, jeśli zaczniesz korzystać z serwisu FaniMani.pl Ty nic nie dopłacasz!

Pomagaj nam bezpłatnie przy okazji codziennych zakupów online. Możesz skorzystać z oferty ponad 1300 sklepów, a także przy okazji zamawiania jedzenia online czy rezerwacji noclegów.

Darowiznę aktywujesz jednym kliknięciem. To proste i bezpieczne rozwiązanie.

 

1. Zarejestruj się w FaniMani.pl

Jeśli zarejestrujesz się z tego linku i zrobisz zakupy przez FaniMani, otrzymamy dodatkowe 5 zł.

 

2. Na komputerze: Dodaj rozszerzenie “Przypominajka FaniMani” do przeglądarki

To proste i bezpieczne rozszerzenie, który automatycznie wskaże partnerów FaniMani, a darowiznę aktywujesz jednym kliknięciem! Z Przypominajką nigdy nie zapomnisz o możliwości przekazania darowizny – gdy wejdziesz na stronę sklepu współpracującego z FaniMani dostaniesz przypomnienie o możliwości przekazania darowizny. Wejdź na nasz profil na FaniMani aby zainstalować Przypominajkę.

Dodatkowo – gdy już założysz konto i będziesz mieć Przypominajkę – wejdź na fanimani.pl/podaruj1zl i zaloguj się, a my otrzymamy 1zł darowizny 🙂

 

3. Na telefonie: Pobierz Aplikację FaniMani (Google Play, AppStore)

Możesz nam pomagać także z telefonem w dłoni! Zainstaluj Aplikację i korzystaj z oferty ponad 1300 partnerów FaniMani, robiąc zakupy i przekazując nam darowiznę. W aplikacji w prosty sposób sprawdzisz również swoje ostatnie darowizny.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Chcesz dołożyć swoją cegiełkę w budowanie wspólnej Europy, wesprzeć naszą misję a jednocześnie zdobyć nowe umiejętności?  Zapraszamy na wolontariat!

Dla wolontariuszy mamy propozycje ciekawych działań ale też chętnie poznamy Ich pomysły. Daj się poznać – wypełnij krótki formularz, który pozwoli nam poznać Twoje oczekiwania i umiejętności a następnie odezwiemy się do Ciebie.

Skontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które wypełnią formularz, jednak nie możemy zapewnić, że będziemy w stanie zaangażować w działania wszystkich chętnych ze względu na ograniczone zasoby Fundacji.

 

 

[contact-form-7 id=”5722″ title=”Zaangażuj się w wolontariat w naszej Fundacji:”]

Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu rekrutacji i udziału w wolontariacie Fundacji Schumana oraz potwierdzasz zapoznanie  się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych w Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Szanujemy pieniądze, którymi zarządzamy – nie ponosimy zbędnych wydatków. Środki wydajemy na pokrycie kosztów działań projektowych (np. wynajem mieszkań dla naszych długoterminowych wolontariuszy zagranicznych, wynagrodzenie dla trenerów realizujących warsztaty w szkołach, wynajem sali na seminarium, prowadzenie strony internetowej itd.), wynagrodzenia dla naszego zespołu, wynajem lokalu i utrzymanie biura. Sprawozdania finansowe za ubiegłe lata możecie znaleźć tutaj.