Zgłoszenie do projektu – Szkolne Kluby Europejskie

Category: Aktualności na stronie głównej, Szkolne Kluby Europejskie Tags:

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie dedykowanym Klubom Europejskim. Nasze działania kierujemy zarówno do już istniejących Klubów, jak i osób, które taki Klub chciałyby założyć.

Klub Europejski to grupa nieformalna działająca na terenie szkoły, zrzeszająca młode osoby zainteresowane poznawaniem Europy oraz wartościami obywatelskimi i demokratycznymi. Kluby powoływane są przez nauczycieli i nauczycielki, którzy chcą poświęcić więcej uwagi tematyce europejskiej i inicjatywom uczniowskim. Młodzież działająca w Klubie zdobywa nowe umiejętności komunikacyjne i obywatelskie oraz uczy się dialogu z osobami o odmiennych poglądach.

Działania projektowe planowane są w okresie od grudnia 2021 r. do marca 2023 r. Obejmują one serię szkoleń (na żywo lub online / w zależności od sytuacji pandemicznej) oraz realizację projektów lokalnych.

W załączonym dokumencie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje, włącznie z wyszczególnieniem działań dla istniejących już Klubów (ścieżka nr 1) i kroków związanych z założeniem Klubów (ścieżka nr 2), a także linki do formularzy zgłoszeniowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorem projektu jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Partnerem jest Fundacja Centrum im. Prof. Bronisław Geremka.

Projekt finansowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji. Zachęcamy do udziału w projekcie!

Aby zgłosić się do projektu kliknij TUTAJ.

Rekrutacja trwa do 21.11.2021 r.

O wynikach poinformujemy drogą mailową.

Osoby do kontaktu:

Aldona Kuleszka; a.kuleszka@schuman.pl

Paweł Bącal; p.bacal@schuman.pl

Telefon: 226212161