Konkurs dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i Klubów Europejskich

Category: Aktualności na stronie głównej Tags:

Fundacja Schumana zaprasza szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz Kluby Europejskie do udziału w kampanii „Klimat to przyszłość”.

Nagrodą dla uczestników kampanii jest przyjazd na Paradę Schumana 9 maja 2020 roku – obywatelskie obchody Dnia Europy organizowane w centrum stolicy przez Polską Fundację im. Roberta Schumana, we współpracy z Partnerami.

Weźcie udział w konkursie i promujcie ze swoimi uczniami zachowania mające na celu ochronę klimatu. Zadaniem grup uczestniczących w konkursie będzie zrealizowanie lekcji i krótkiego zadania związanego z ochroną środowiska, według scenariusza przekazanego przez organizatora. Treść całego scenariusza zostanie przesłana szkołom/klubom, które zgłoszą chęć udziału w inicjatywie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej.

Konkurs przeznaczony jest dla grup od 7 klasy szkoły podstawowej. W przypadku zainteresowanych grup młodszych, prosimy najpierw o kontakt z Fundacją (na mail podany poniżej), w celu konsultacji możliwości przystąpienia do konkursu. Termin zgłoszeń to 8 stycznia 2020 r.

Najbardziej aktywnym grupom sfinansujemy przyjazd na Paradę Schumana 9 maja 2020 w Warszawie. Wszystkie szkoły/kluby biorące udział w projekcie otrzymają Certyfikat udziału w kampanii „Klimat to przyszłość”, a ich działania będziemy promować poprzez media społecznościowe Fundacji.

Parada Schumana jest cyklicznym wydarzeniem edukacyjnym organizowanym z okazji Dnia Europy – rocznicy ogłoszenia Planu Schumana, który stał się „aktem założycielskim” późniejszej Unii Europejskiej. Intencją organizatorów wydarzenia jest upowszechnianie wartości europejskich.

Konkurs organizowany jest przez Polską Fundację im. Roberta Schumana we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Jego celem jest wzrost świadomości młodych ludzi na temat ochrony środowiska i możliwych działań na poziomie lokalnym, europejskim i globalnym.

Regulamin konkursu.

W razie pytań, prosimy o kontakt:

Tel.: 226217555, parada@schuman.pl

 

Rejestracja na konkurs została zakończona ze względu na duże zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i newslettera i do zapisywania się na kolejne wydarzenia.