Demokracja oddolna

Category: Aktualności na stronie głównej Tags:

Zapraszamy na międzynarodową konferencję pt. “Demokracja oddolna. Budowanie dialogu między społeczeństwem obywatelskim a politykami”, która odbędzie się w Warszawie w dniu 2 czerwca w Collegium Civitas.

Na spotkanie zapraszamy w imieniu naszych Partnerów: Marcin Święcicki z Forum Ruchu Europejskiego, Niny Witoszek – Uniwersytet w Oslo/Evolution Institute, Jacka Żakowskiego – Collegium Civitas.

Na konferencji zostaną m.in. poruszone takie kwestie:

➔    Jak się uprawia demokrację deliberatywną w USA i Europie, czy i jak robi się to w Polsce na szczeblach samorządowym i centralnym, co można by zrobić inaczej?

➔    Jakie innowacje polityczne, prawne i kulturowe mogą zainspirować proces odnowy demokracji?

➔    Czego możemy się nauczyć od inicjatyw obywatelskich w Europie i USA?

➔    Jak instytucje ponadnarodowe, takie jak UE, mogą pomóc w odzyskaniu i wzmocnieniu struktur demokratycznych i rządów prawa?

Na powyższe pytania będą szukać odpowiedzi polscy i międzynarodowi działacze społeczeństwa obywatelskiego i zaproszeni politycy. Wśród panelistów wystąpią m.in. założyciel Evolution Institute; działaczka, która doprowadziła w Irlandii do referendum legalizującego aborcję; inspirator rozwoju demokracji deliberatywnej w Holandii; b. norweski minister, a także polscy eksperci, m.in: Jakub Karyś, Radosław Markowski, Bartłomiej Nowotarski, Nina Witoszek (Uniwersytet w Oslo), Kuba Wygnański.

Szczegółowy program znajdziecie w załączniku.

Połowę czasu przeznacza się na otwartą debatę z uczestnikami.

 

Więcej o wydarzeniu: https://m.facebook.com/events/773207617721801

 

Rejestracja poprzez link obowiązkowa: https://app.evenea.pl/event/democracybottomup/

 

 

Uwaga, z powodu ograniczenia liczby miejsc w auli o uczestnictwie może decydować kolejność zgłoszeń. W razie ew. pytań prosimy o kontakt z Sofią Chepil – koordynatorką wydarzenia: democracy.bottomup@gmail.com