Za nami pierwsze spotkanie Akademii Odporności

Kategorie:

Odbyło się pierwsze spotkanie Akademii Odporności poświęcone budowaniu odporności państwa i społeczeństwa.

Razem z naszymi prelegentami, Jackiem Cichockim i pułkownikiem Piotrem Potejko, rozmawialiśmy o zadaniach samorządów, kluczowej roli organizacji pozarządowych, jak również ogromnym potencjale firm i przedsiębiorstw. Poruszone były tematy dotyczące cyberbezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, które rozwiniemy w czasie następnych spotkań.

Fragment pierwszego spotkania Akademii Odporności. Prelegenci: Jacek Cichocki i płk. Piotr Potejko.

W ostatniej części spotkania naszą gościnią była Maia Mazurkiewicz, prezeska Fundacji PZU, ekspertka ds. dezinformacji. Z p. Mazurkiewicz rozmawialiśmy m.in. o tym, jak radzić sobie z zalewem informacji, który otacza nas każdego dnia, i o budowaniu wiarygodności jako kluczowym elemencie odporności społeczeństwa.

Fragment pierwszego spotkania Akademii Odporności. Prelegentka: Maia Mazurkiewicz.

Akademia Odporności jest wspólnym projektem Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Ośrodka Studiów Wschodnich, Fundacji PZU i Stowarzyszenia Willa Decjusza. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Współfinansowano ze środków @narodowyinstytutwolnosci w ramach #PROO.

Accessibility