Miesiąc: listopad 2021
-
Dołącz do zespołu Fundacji Schumana
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Poszukujemy osoby na stanowisko „asystent/asystentka koordynatora projektów”, która dołączy do naszego zespołu w styczniu 2022.
-
Fundacja Schumana poszukuje wykonawcy analizy i raportu na temat Europejskiego Zielonego Ładu oraz ochrony środowiska w Unii Europejskiej
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Polska Fundacja im. Roberta Schumana planuje nawiązanie współpracy z podmiotem, którego zadaniem będzie przeprowadzenie analizy i przygotowanie pisemnego raportu dot. Europejskiego Zielonego Ładu i zagadnień związanych z ochroną środowiska na terenie Unii Europejskiej.
-
Wolna Szkoła
[vc_row][vc_column][vc_column_text] Dwa projekty rządowe – LexCzarnek i LexWójcik – wyjątkowo groźne dla edukacji i szeroko krytykowane przez środowiska oświatowe, samorządowe i społeczne, zostały ostatnio przyjęte przez Radę Ministrów. W przekazie ani słowa na temat etapu konsultacji społecznych, w trakcie których na projektach nie pozostawiono suchej nitki. Wygląda na to, że projekty zostały przyjęte bez żadnych zmian.
-
Perspektywy rozwoju organizacji pozarządowych – konferencja w Senacie
[vc_row][vc_column][vc_column_text]3 grudnia w Senacie RP odbędzie się konferencja ’prosteNGO. Perspektywy rozwoju organizacji pozarządowych – przeszkody prawne dla wolności zrzeszania się’. Wydarzenie organizujemy we współpracy z Zespołem OFOP ‘Proste prawo dla NGO’. Wydarzenie będzie transmitowane on-line.
-
Gdzie naprawdę są konfitury?
1400 PLN mniej zarabiałby przeciętny Polak, gdyby w 2004 roku Polska nie weszła do Unii Europejskiej . Minimalne wynagrodzenie byłoby niższe o 800 PLN brutto od obecnego. Nasze dochody, realnie niższe o 25-30%, Opublikowaliśmy raport „Gdzie naprawdę są konfitury? Najważniejsze gospodarcze korzyści członkostwa Polski w Unii Europejskiej”.
-
Communicating the EU – Citizens’ Forum for better EU Communication
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Komunikacja europejska to temat, który w ostatnich dniach października był numerem jeden w słonecznym Sassari na Sardynii. Wraz z kolegami i koleżankami z Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Grecji i Niemiec analizowaliśmy w jaki sposób Unia Europejska dociera ze swoimi projektami i działaniami do obywatelek i obywateli, zwłaszcza tych młodych.
-
Zgłoszenie do projektu – Szkolne Kluby Europejskie
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie dedykowanym Klubom Europejskim. Nasze działania kierujemy zarówno do już istniejących Klubów, jak i osób, które taki Klub chciałyby założyć.