Miesiąc: grudzień 2018
-
Sekretariat zamknięty w święta
Życzymy, abyście nadchodzące święta Bożego Narodzenia spędzili w magicznej, zimowej atmosferze, w otoczeniu rodziny i przyjaciół, dużo spokoju i radości, oraz zdrowia i energii na nadchodzący Nowy Rok. Do zobaczenia w 2019! W okresie świątecznym (22.12.2018 – 1.01.2019) sekretariat Fundacji będzie zamknięty.
-
Polak, Niemiec dwa bratanki…?
19 grudnia studenci Seminariów europejskich wezmą udział w symulacji spotkania dyplomatów Polski i Niemiec. Porozmawiają o stanie stosunków między oboma krajami oraz o tym, czy traktat o przyjaźni i współpracy z 1991 roku przystaje do dzisiejszych realiów. A oto artykuł studenta, który wcielił się w rolę dziennikarza. Polak, Niemiec dwa bratanki…? Nasi zdyscyplinowani sąsiedzi z zachodu nie potrafią okazywać uczuć. Nic w tym dziwnego, przecież każdy wyraz w języku niemieckim brzmi oschle…
-
Ostatnie seminarium niemieckie w 2018!
W najbliższy czwartek 13 grudnia zapraszamy na kolejne seminarium niemieckie! Tym razem zajmiemy się tematem”Realpolitik – jak Niemcy odnajdują się we współczesnym świecie?” Zastanowimy się jak wygląda polityka zagraniczna Niemiec oraz jakie są współczesne interesy naszego sąsiada w polityce międzynarodowej. Gościem seminarium będzie […]
-
O historii Europy w międzynarodowym gronie
W dniach 3-5 grudnia odbyła się kolejna już odsłona międzynarodowego projektu „Europejskie Dekady”. Uczestnicy z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Serbii, Grecji, spotkali się w Poczdamie aby wspólnie dyskutować na temat przemian demokratycznych lat 1988-1989 roku w Europie Środkowej i Wschodniej.
-
Seminarium europejskie – 1918: fala niepodległości w Europie
Koniec I wojny światowej przyniósł niepodległość nie tylko Polsce, ale i wielu innym europejskim państwom. Czy kolejne powstania były jedyną możliwą drogą do niepodległości? Jak w krajach świętujących stulecie niepodległości pamięta się I wojnę światową? Zapraszamy na seminarium w środę, 5 grudnia w godz. 17.00-18.30. Spotkanie odbędzie się w biurze Fundacji (Al. Ujazdowskie 37 m.5). Naszym gościem będzie dr hab Maciej Górny z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Więcej o seminariach Seminaria na Youtubie